برندهای تکنولوژی

اندروید ۷٫۰ نوقا احتمالا ماه آینده معرفی خواهد شد

Android Nougat

Android Nougat

به‌رسم عادت سالانه‌ی گوگل، اجلاس توسعه‌دهندگان اندروید، هر دوازده ماه یک‌بار با پیش‌نمایش نسخه‌ی جدید این سیستم‌عامل روبه‌رو می‌شدند؛ اما امسال جریان کاملا متفاوت بوده است. طبق ادعاهای جدید، گویا اندروید ۷٫۰ نوقا قرار است ماه آینده از تخم بیرون بیاید. برای کسب جزئیات بیش‌تر با ما همراه شوید.

گوگل عادت داشت طی آداب خاصی ورژن جدید سیستم‌عامل محبوبش را معرفی کند، اما ظاهرا در نسخه‌ی ۷٫۰ با سنت‌شکنی مواجه هستیم. افشاگر نامی و معتبر، اوان بلاس ماه سپتامبر را زمان معرفی اندروید ۷٫۰ نوقا اعلام کرده و همچنین اشاره داشت که ماه آینده آپدیت نهایی اندروید ۷٫۰ به همراه پچ امنیتی برای مالکان گوشی‌های نکسوس ۵ به بالا عرضه خواهد شد که البته خود نکسوس ۵ را شامل نمی‌شود.

نوقا انتشار اندروید جدید حکمی بر معرفی یک نکسوس تازه‌تر است. ظاهرا اچ‌تی‌سی همین حالا نیز مشغول ساخت دوگوشی هوشمند جدید برای گوگل است که شامل نسخه‌ی ۵٫۲ اینچی با کد Sailfish (S-1) و نمونه‌ی ۵٫۵ اینچی با اسم رمز Marlin (M-1) می‌شود. احتمال می‌رود زمامدار جدید گوشی‌های اندروید در اواخر سه ماهه‌ی سوم سال جاری پرده‌برداری شود.

نوقا چندی پیش نیز فردی به نام برایان مونایو داستان جالبی را در حساب reddit خود پست کرد؛ ظاهرا نکسوس ۶P این فرد پیام به‌روزرسانی OTA شرکتی اندروید ۷٫۰ را برای آزمایشات داخلی دریافت کرده بود. کد این به‌روزرسانی ظاهرا به جای حرف P، نمونه‌ی R بوده که ثابت می‌کند به روزرسانی دریافتی، پیش‌نمایش (preview) نبوده و نمونه‌ی نهایی (release) آن است. با توجه به تصویری که این فرد منتشر کرده، هنگامی‌که ذر تلاش بود تا از نسخه‌ی پیش نمایش اندروید ۷٫۰ به مارشمالو بازگردد، پیغام دانلود فایلی ۴۹ مگابایتی برایش به نمایش در آمده.

این اتفاق ثابت می‌کند که گوگل پکیج اندروید ۷٫۰ را تکمیل کرده و چیزی تا به‌روزرسانی رسمی آن باقی نمانده است. دیر یا زود نسخه‌‌ی جایگزین مارشمالو عرضه خواهد شد اما آنچه حائز اهمیت است، مقدار بهبود‌های این پلتفرم خواهد بود.

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر