برندهای تکنولوژی

گزارش مالی سامسونگ از سه ماهه دوم ۲۰۱۶؛ خانواده گلکسی اس ۷ سودی کلان عاید کره ای ها کرد

Samsung galaxy S7 edge

Samsung galaxy S7 edge

کمپانی سامسونگ به تازگی گزارش مالی خود از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر نموده و اعلام کرده همانطور که انتظار می رفت، توانسته به سود عملیاتی ۸٫۱۴ تریلیون وونی (معادل ۷٫۲ میلیارد دلار) دست پیدا کند که بیشترین رقم در دو سال اخیر به حساب می آید.

این کمپانی کره ای در گزارش مالی خود افزوده که طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶، نرخ درآمدی معادل ۵۰٫۹۵ تریلیون وون (یا ۴۵ میلیارد دلار) کسب نموده که ۲٫۴۰ تریلیون وون نسبت به همین بازه در سال گذشته میلادی بیشتر است. سامسونگ دلیل افزایش چشمگیر درآمدش را ناشی از فروش قدرتمند گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج می داند و می گوید که در کنار پرچمدارانش، موبایل های میان رده و اقتصادی مانند گلکسی A و گلکسی J نیز سود قابل توجهی با خود به همراه آورده اند.

به گفته تحلیلگران، کمپانی کره ای سامسونگ موفق شده در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، ۷۸ میلیون واحد از اسمارت فون هایش را به بازار عرضه کند که رقم قابل توجهی محسوب می شود. ضمناً روز گذشته بود که گفته شد سامسونگ احتمالاً تا پایان سال ۲۰۱۶، نزدیک به ۳۵۰ میلیون واحد از دیوایس هایش را روانه بازار کند.

ناگفته نماند که واحد موبایل کمپانی کره ای، برای دومین سه ماهه پیاپی، پردرآمدترین واحد آن بوده است. بخش موبایل سامسونگ توانسته به سود عملیاتی ۴٫۳۲ تریلیون وون (۲٫۸ میلیارد دلار) دست پیدا کند که تقریباً دو برابر سود عملیاتی آن طی همین بازه زمانی در سال گذشته میلادی به شمار می رود.

سامسونگ می گوید که فروش قدرتمند موبایل های پرچمدارش را در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ هم با عرضه «پرچمداری با نمایشگر بزرگ» ادامه خواهد داد. بدیهی است که کره ای ها در حال صحبت درباره فبلت گلکسی نوت ۷ هستند و انتظار دارند سود کلانی از فروشش به دست آورند؛ اسمارت فونی که در دوم آگوست یا ۱۲ مرداد ماه طی رویداد Unpacked معرفی خواهد شد.

منبع : دیجیاتو

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر