اخبار فیلم و سریال

«گشت ۲» پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد

«گشت 2» پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد

فیلم سینمایی «گشت ۲» ساخته سعید سهیلی که نوروز امسال در سینماهای تهران و شهرستان به نمایش درآمد، با عبور از فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تبدیل شد. طبق آمار سایت سینمای تیکت، فیلم «فروشنده» سال گذشته ۱۵ میلیارد و ۷۱۴ میلیون تومان فروش کرد. این درحالی است که فیلم «گشت ۲» در آخرین به روز رسانی این سایت به فروش ۱۵ میلیارد و ۷۳۱ دست یافته است.

فیلم سینمایی «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی که اواسط شهریور ماه سال گذشته در سینماهای تهران و شهرستان به نمایش درآمد، با استقبال بسیار زیادی از سوی مخاطبان مواجه شد. جدیدترین ساخته اصغر فرهادی آنقدر مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، که تا هفته ها این فیلم رکوردهای مختلفی را در گیشه سینماهای کشور جا به جا می کرد و حتی بعد از اتمام اکران ده هفته ای آن، باز هم «فروشنده» با استقبال مخاطبان روبرو می شد.

اما با نمایش دو فیلم «خوب، بد، جلف» و «گشت ۲» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بسیار احتمال می دادند که این دو فیلم در اکران عمومی با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبرو شوند. «خوب، بد، جلف» ساخته پیمان قاسم خانی که پس از جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، تا به امروز به نقل از سینما تیکت ۱۵ میلیارد و ۱۱۴ میلیون تومان فروش کرده است که نشان از فروش بالای این فیلم در گیشه سینماهای کشور دارد.

اما با آغاز اکران فیلم فیلم «گشت ۲» از ۲۵ اسفندماه، این فیلم سینمایی توانست با استقبال چشمگیری از سوی مردم مواجه شد و در پایان هر هفته، عنوان پر فروش ترین فیلم سینمایی در حال اکران را به خود اختصاص دهد.

امروز، سایت سینما تیکت در آخرین به روز رسانی خود، فروش فیلم سعید سهیلی را ۱۵ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان اعلام کرد که نشان می دهد فروش این فیلم از «فروشنده» اصغر فرهادی پیشی گرفته است. البته باید در نظر داشت که بلیت های فیلم «گشت ۲» با قیمت ۱۲ هزار تومان در پردیس های سینمایی به فروش می‌رسد که ۲۰ درصد بیشتر از بهای بلیت در زمان اکران «فروشنده» است.

اما به هرحال باید از امروز از «گشت ۲» به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران یاد کرد.

منبع:آی سینما

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر