اخبار فیلم و سریال

«سرنوشت خشمگین‌ها» در آستانه باشگاه میلیاردی‌ها

«سرنوشت خشمگین‌ها» در آستانه باشگاه میلیاردی‌ها

آی ‌سینما: بعد از افتتاحیه ۱۰۰ میلیون دلاری «سرنوشت خشمگین‌ها» در گیشه امریکای شمالی و ثبت رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه تاریخ با ۵۳۲٫۵ میلیون دلار فروش جهانی، این فیلم اکشن در دومین هفته اکران خود با ۳۸٫۶ میلیون دلار فروش آخر هفته در صدر جدول پرفروش‌های گیشه امریکا باقی ماند. همزمان، کل فروش جهانی جدیدترین محصول پر سر و صدای «یونیورسال» از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرده است و به زودی وارد باشگاه میلیاردی‌ها می‌شود. این در حالی است که افتتاحیه دو فیلم «وعده» و «فراموش‌نشدنی» در سایه استقبال سینماروها از «خشمگین ۸» به فراموشی سپرده شد و حتی به پنج میلیون دلار هم نرسید.

این در حالی است که در مقایسه با سه روز نخست افتتاحیه، فروش داخلی جدیدترین دنباله مجموعه سینمایی «سریع و خشمگین» در دومین هفته اکرانش با افت ۶۱ درصدی روبه‌رو بوده است. در حال حاضر، «خشمگین ۸» با بازی ون دیزل، دواین جانسن و شارلیز ترون در ۴۳۲۹ سالن سینما در سراسر امریکای شمالی روی پرده است.

افتتاحیه ۴٫۸ میلیون دلاری تریلر «فراموش‌نشدنی» (Unforgettable) که در ۲۴۱۷ سالن سینما روی پرده رفته است، نتیجه‌ای ناامیدکننده را برای استودیوی «برادران وارنر» رقم زد. این فیلم ۱۲ میلیون دلاری به کارگردانی دنیس دی نووی و با بازی کاترین هیگل و روساریو داوسن مقابل دوربین رفته است. پیتر دبروج منتقد «ورایتی» شیوه بازی هیگل در این فیلم را ستوده است.

اما همزمان، درام تاریخی «وعده» (The Promise) هم نتوانست با وجود حمایت ستاره‌های اسم و رسم‌داری همچون لئوناردو دی کاپریو و خواهران کارداشیان در شبکه‌های اجتماعی، به فروش رضایت‌بخشی دست یابد و با چهار میلیون دلار فروش افتتاحیه، نتیجه‌ای فوق‌العاده ناامیدکننده را برای استودیوی «اپن رود فیلمز» رقم زد. جدیدترین ساخته تری جرج با نقش‌آفرینی ستاره‌هایی همچون کریستین بیل، اسکار آیزاک، شهره آغداشلو و شارلوت لو بون در ۲۲۵۱ سالن سینما در سراسر امریکای شمالی روی پرده رفته است. این در حالی است که دست‌کم ۹۰ میلیون دلار صرف هزینه‌های تهیه و تولید فیلم شده و کسب چنین نتیجه‌ای در سه روز نخست افتتاحیه، شکستی سنگین برای سازندگانش به شمار می‌رود.

همچنین، مستند حیات وحش «متولد چین» (Born in China) جدیدترین محصول استودیوی «دیزنی» نیز از جمعه گذشته در ۱۵۰۸ سالن سینما روی پرده رفت که با ۵٫۱ میلیون دلار فروش افتتاحیه، یک پله پایین‌تر از «دیو و دلبر» در رده چهارم جدول پرفروش‌های گیشه آخر هفته قرار گرفت. این مستند محصول مشترک کمپانی «دیزنی‌نیچر» و «شانگهای مدیا گروپ» به شمار می‌رود و گفتار متن آن به عهده جان کرازینسکی بازیگر ۳۷ ساله فیلم «۱۳ ساعت: سربازان مخفی بنغازی» بوده است.

جدول فروش آخر هفته فیلم‌ها (در ایالات متحده و کانادا)/ ۲۳- ۲۱ فوریه ۲۰۱۷

رتبه  عنوان فیلم  فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار)  تعداد سالن  کل فروش (میلیون دلار)  بودجه ساخت (میلیون دلار)  هفته اکران 
۱ سرنوشت خشمگین‌ها ۳۸٫۶ ۴۳۲۹ ۱۶۳٫۵ ۲۵۰ ۲
۲ بچه رییس ۱۲٫۷ ۳۶۹۷ ۱۳۶٫۹ ۴
۳ دیو و دلبر (۲۰۱۷) ۹٫۹ ۳۳۱۵ ۴۷۱ ۱۶۰ ۶
۴ متولد چین ۵٫۱ ۱۵۰۸ ۵٫۱ ۱
۵ به سوی پولدار شدن ۵ ۳۰۳۸ ۳۱٫۷ ۲۵ ۳       

منبع:iCinema.ir

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر