اخبار فیلم و سریال

مهدی هاشمی: داستان «علی‌البدل» تکه پاره بود!

مهدی هاشمی که در سال ۹۵ حضور در تلویزیون را نسبت به سینما در اولویت قرار داده است، در سریال نوروزی شبکه یک یعنی «علی‌البدل» نیز یکی از نقش‌های اصلی را ایفا کرده بود. او این‌روزها مشغول بازی در یک مجموعه جدید به نام «در جستجوی آرامش» است و احتمالا یکی از بازیگران سریال تازه کیانوش عیاری نیز خواهد بود. اما این بازیگر قدیمی از حضور در «علی‌البدل» ابراز نارضایتی کرده و آن را در پخش ناامید‌کننده دانسته است.

‌مهدی هاشمی که پیش از این نیز نقدهایی به نگارش فیلم‌نامه در مجموعه‌های تلویزیونی وارد کرده بود، در ابتدای گفت‌وگویش با روزنامه شرق با اشاره به این‌که همچنان این مشکل در سریال‌ها وجود دارد و در«علی البدل» نیز وجود داشته است، درباره رضایت اولیه‌اش از فیلم‌نامه این سریال می‌گوید: «صحبت‌های من در پشت صحنه سریال مربوط به چند قسمت ابتدایی بود و ذهنیتی درباره کلیت کار نداشتم چراکه متن هم‌زمان نوشته می‌شد و اینجا هم مشکلی که درباره کیفیت پایین سریال‌ها گفتم، وجود داشت. متأسفانه «علی‌البدل» هم دچار پراکنده‌گویی بود و در ١٣ قسمت، داستان تازه از قسمت هفت یا هشت سریال آغاز شد. برای ساخت این سریال زحمت زیادی کشیده شد، اما متأسفانه فیلم‌نامه در شخصیت‌پردازی مشکل داشت و همه‌چیز تکه و پاره بود و آخر هم ‌جور بدی تمام شد و من از متن رضایت نداشتم و برای من پخش ناامیدکننده‌ای بود. امیدوارم دفعات بعد به متن دقت بیشتری داشته باشند یا دست‌کم سعی کنند متن را هم‌زمان با تصویربرداری ننویسند.»

‌پس از این اظهار نظر صریح او در پاسخ به این‌که این می‌توان گفت این همکاری برای او خوب نبوده است؟ می‌گوید: «گروه بسیار خوبی بود و آدم‌های بسیار خوبی کنار هم جمع شدند. اما اگر می‌دانستم روند داستان به این شکل است، بازی نمی‌کردم.»

افرادی هستند که متاسفانه ماموریتشان خراب کردن فیلم‌نامه‌هاست! 

با توجه به این‌که مدت‌هاست درباره کیفیت فیلم‌نامه سریال‌ها بحث می‌شود، مهدی هاشمی به این موضوع اشاره می‌کند که قصد بهبود فیلم‌نامه‌ها وجود دارد، اما عملا آنچه دیده می‌شود افت کیفی فیلم‌نامه‌هاست و ادامه می‌دهد: «نمی‌دانم چرا متوجه نیستند فیلم‌نامه بخش بسیار مهمی از روند ساخت سریال است و باید بیشتر به آن بها داده شود و فیلم‌نامه خوب طبعا شوقی برای بازیگر ایجاد می‌کند تا تلاش بیشتری انجام دهد. از طرفی متأسفانه در سینما و تلویزیون افرادی حضور دارند که مأموریت آنها دست‌کاری فیلم‌نامه‌هاست و به‌نوعی مأمور خراب‌کردن فیلم‌نامه‌ها هستند و به بهانه تغییر در فیلم‌نامه، اساس و ساختار آنها را به هم می‌ریزند، کسانی که در طول کارشان یک فیلم‌نامه خوب ننوشته‌اند و وظیفه آنها تغییر فیلم‌نامه‌هاست! خب طبیعی است که نتیجه چه می‌شود؛ وگرنه فیلم‌نامه خوب کم نداریم.»

کیانوش عیاری نیز قرار است به زودی دست به کار ساخت سریال «۸۷ متر» شود و مهدی هاشمی که قبلا تجربه موفق «روزگار قریب» را با این کارگردان داشته است یکی از بازیگران احتمالی آن خواهد بود، او در این‌باره نیز می‌گوید: «آقای عیاری کارگردان بزرگ و منحصربه‌فردی است. خوشحالم که این فرصت را داشتم تا با او همکاری کنم و هر زمان که بار دیگر این اتفاق بیفتد، باعث شادی و خوشحالی است. آقای عیاری درحال‌حاضر مشغول فراهم‌کردن مقدمات ساخت این مجموعه است و حضورم در این سریال قطعی نیست اما دوست دارم با او همکاری کنم.»

هاشمی از سال گذشته کار در تلویزیون را جدی‌تر گرفته و این‌روزها مشغول بازی در سریال دیگری است که در این‌باره نیز می‌گوید: «چهارماه‌ونیم است که مشغول همکاری با آقای سعید سلطانی در سریال «در جست‌وجوی آرامش» هستم که احتمالا نام سریال تغییر خواهد کرد و همچنان دو ماه از تصویربرداری باقی مانده است. یکی از نقش‌های محوری مجموعه را بازی می‌کنم و تا اینجا همه‌چیز خوب پیش رفته و از کار راضی‌ام.»

منبع:آی سینما

درباره نویسنده

کیوان شهامت نادری

ارسال نظر