فناوری اطلاعات و IT

ال‌جی قصد خروج از بازار موبایل چین را دارد!

کشور چین علاوه بر عنوان پر جمعیت‌ترین کشور دنیا، بزرگ‌ترین بازار موبایل جهان را هم دارد که بسیاری از کشورهای بزرگ و کوچک به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و هر یک سعی دارند تا سهم خود را از این بازار رو به رشد افزایش دهند. اما به نظر می‌رسد ال‌جی در تصمیمش تجدید نظر کرده و نمی‌خواهد مانند بقیه عمل کند.

تا چند سال پیش، شرکت‌هایی مانند اپل، سامسونگ و ال‌جی در بازار چین رشد بسیار خوبی را تجربه می‌کردند، اما با حضور تولید کننگان نوپا و پر انرژی چینی مانند هوآوی و شیائومی که محصولاتی ارزان قیمت اما با کیفیت تولید می‌کنند، کم‌کم محبوبیت برندهای خارجی در بین چینی‌ها کاهش یافت و به سمت شرکت‌های داخلی گرایش پیدا کردند. به نظر می‌رسد پیشرفت این شرکت‌ها به حدی بوده که توانسته‌اند ال‌جی موبایل را مجبور به تسلیم کنند.

بر اساس خبری از DigiTimes، کمپانی کره‌ای در حال خرروج از بازار موبایل چین است. در سال ۲۰۱۶،  سهم ال‌جی از این بازار تقریبا ۰.۱ درصد بود، به همین دلیل ال‌جی تصمیم گرفت تا پرچم‌دار جدیدش، G6 را در چین عرضه نکند و شاید در ادامه به طور کل از این بازار خارج شود.

وقوع چنین احتمالی بعید نیست و البته ال‌جی تنها شرکتی نخواهد بود که مجبور به عقب نشینی از خاک چین می‌شود، سال قبل شرکت سونی هم اعلام کرد که تمرکز خود  بر بازارهای خاصی مانند چین را کاهش می‌دهد، همچنین اپل هم که به نظر از بازار چین نا امید شده، روی بازار هندوستان که پس از چین و در رتبه دوم قرار دارد تمرکز کرده است. همان‌طور که ذکر کردیم در حال حاضر شرکت‌های چینی با محصولات اقتصادی اما با کیفیت خود، توانسته‌اند سلطه کمپانی‌های بزرگ خارجی بر بازار کشورشان را به خطر بیاندازند و حتی در خارج از مرزهای چین هم به شهرت و محبوبیت رسیده‌اند.

منبع:جی اس ام

درباره نویسنده

کیوان شهامت نادری

ارسال نظر