فناوری اطلاعات و IT

این موبایل عجیب و غریب شماره‌گیر چرخشی دارد

main-phone-1

حتما تلفن‌های قدیمی که شماره‌گیر چرخشی داشتند را به یاد دارید. الان دیگر چنین تلفن‌هایی دیده نمی‌شوند. تلفن‌های همراه صفحه نمایش لمسی و تلفن‌های خانگی هم شماره‌گیر دکمه‌ای دارند. هیچ موبایلی هم وجود نداد که شماره‌گیر چرخشی داشته باشد. در واقع تکنولوژی‌های جدید تلفن‌های همراه هوشمند هیچ وقت با چنین شماره‌گیرهایی هماهنگ نبودند؛ اما این موضوع باعث نشده که یکسری از افراد چنین تلفن همراهی نسازند.

تلفن همراهی که در ادامه می‌توانید ویدیوی آن را ببینید تنها شش کار انجام می‌دهد. می‌شود با آن تماس تلفنی گرفت، پیام کوتاه ارسال کرد، رادیو گوش کرد، به تماس‌های دریافتی پاسخ داد به بخش تنظیمات رفت و آن را روی حالت بی‌صدا قرار داد. البته صفحه نمایش این گوشی ۹۶ در ۹۶ پیکسل است. بدنه‌ی این محصول به ظاهر کلاسیک هم فلزی است و بخش‌هایی از آن با پرینترهای سه‌بعدی ساخته شده.

در واقع می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که این تلفن همراه مانند بسیاری از گوشی‌های ارزان قیمت نوکیا می‌ماند و تنها صفحه کلید چرخشی دارد.

البته انتظار نداشته نباشید که این محصول به شکل عمده راهی بازار شود. دیگر کسی پیدا نمی‌شود که بخواهد چنین محصولی داشته باشد. تلفن‌های همراه امروزی آن‌قدر امکانات پیش روی مردم قرار می‌دهند که فکر نمی‌کنم بشود با چنین محصولی کار کرد.

منبع : دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر