فناوری اطلاعات و IT

توییتر امکان مسدود کردن کلیدواژه‌های خاص را فراهم می‌کند

download-(1)

ظاهرا شبکه اجتماعی توییتر در حال کار بر روی قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد تا برخی از کلیدواژه‌های خاص را بلاک کنند و از این طریق با گفتار نفرت‌زا و فحاشی مبارزه شود.

براساس اخبار منابع ناشناس، توییتر یک سالی است که در حال بررسی این ابزار است گرچه هنوز مشخص نیست که توییتر چه زمانی این قابلیت را در شبکه اجتماعی استفاده می‌کند. این ویژگی با قابلیت جدیدی که اینستاگرام به شبکه‌اش افزوده قابل مقایسه است. با آن ویژگی هم می‌شد کاری کنید افراد نتوانند بعضی لغت‌های خاص را به عنوان کامنت پای یک عکس بنویسند.

البته فرق این قابلیت در این جا است که توییتر این کلمه‌ها و عنوان‌های فیلتر شده را از معرض دید افراد حذف می‌کند. با این کار شما دیگر توییت‌هایی که حاوی برخی محتویات خاص باشند را نخواهید دید. البته سوال اینجاست که چه تعدادی از افراد واقعا و در عمل از چنین فیلترهایی استفاده می‌کنند و به عنوان نتیجه چطور تجربه کاربری فرد پس از این اتفاق متحول می‌شود. این اقدام می‌تواند توییتر را برای افراد بیشتری قابل استفاده کند و محیط آن را به محیط با کیفیت‌‌تری بدل سازد.

منبع : دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر