فناوری اطلاعات و IT

HP کاری می‌کند کسی نتواند از اطراف یا پشت سر نمایشگر لپ‌تاپ‌تان را ببیند

hp-sure-view

لپ‌تاپ‌ها مزایای بسیاری دارند از جمله آنکه قابل حمل هستند. وقتی لپ‌تاپ‌تان را با خود به نقاط گوناگون می‌برید افراد مختلفی که از کنارتان عبور می‌کنند می‌توانند نمایشگرتان را ببینند. اگر از این وضعیت نگران هستید باید بدانید شرکت HP فکری به حال این مشکل کرده است. HP نوعی نمایشگر جدید ساخته که امکان دید زدن نمایشگر را برای افرادی که روبروی صفحه‌نمایش نیستند و قصد دارند از پشت سر یا اطراف کاربر نمایشگر را نگاه کنند از بین می‌برد.

البته پیش از این هم نوعی فیلتر در بازار فروخته می‌شد که می‌توانستید بر روی نمایشگر نصبش کنید اما مشکل این فیلترها آنجا بود که باعث تیرگی بیشتر نمایشگر می‌شدند. اما راه حال شرکت HP متفاوت است. تکنولوژی به کار رفته در محصولات این شرکت Sure View نامیده می‌شود و با همکاری شرکت ۳M ساخته شده. این نمایشگرها امکان می‌دهند تا زمانی که مستقیم روبروی لپ‌تاپ نشسته‌اید فقط خودتان بتوانید نمایشگر را ببینید. این اتفاق از طریق تنظیمات نور رخ می‌دهد. در واقع نمایشگر اجازه نمی‌دهد نور به اطراف و زوایایی غیر از جایی که کاربر به شکل مستقیم روبروی لپ‌تاپ نشسته پخش شود. با این شرایط دیدن نمایشگر از کناره‌ها یا پشت شانه‌های کاربر بسیار دشوار می‌شود.

برای فعال کردن این قابلیت هم فقط کافی ‌است یک دکمه روی کیبورد را فشار دهید و هر زمان احساس کردید دیگر به این ویژگی نیازی ندارید دوباره با فشردن یک دکمه آن را خاموش کنید. این ویژگی از آغاز ماه سپتامبر (۱۱ شهریور) در دو لپ‌تاپ از لپ‌تا‌پ‌های HP یعنی EliteBook 1040 و EliteBook 840قابل استفاده خواهد بود.

منبع : دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر