فناوری اطلاعات و IT

استفاده از PIN به کروم‌بوک‌‌ها اضافه شد

new-chromebook-pixel-2267

ا این لحظه افرادی که از «کروم‌بوک» (Chrombook) استفاده می‌کردند با رمز عبوری که روی اکانت گوگل خودشان داشتند، می‌توانستند وارد سیستم عامل این لپ‌تاپ‌ها بشوند یا می‌توانستند از تلفن همراه خودشان برای باز گردن قفل سیستم عامل استفاده کنند؛ اما به تازگی شرکت گوگل یک راه سوم هم در اختیار کاربران قرار داده است.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط گوگل در +Google، در حال حاضر تنها توسعه دهندگان می‌توانند روی سیستم‌های خودشان از PIN استفاده کنند. این افراد با فعال کردن کد chrome://flags/#quick-unlock-pin و راه‌اندازی مجدد سیستم قسمت وارد کردن رمز عبور یا همان PIN به سیستم عامل اضافه می‌شود. در واقع گوگل یک صفحه قفل جدید به سیستم عامل خودش اضافه کرده تا کاربران برای ورود به سیستم خودشان دیگر نیازی به رمز عبور اکانت گوگل خودشان نداشته باشند.

این ویژگی فعلا در اختیار همه‌ی کاربران سیستم عالم کروم قرار نگرفته، اما به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که بتوانند یک کد چهار رقمی را روی سیستم خودشان قرار دهند. پس اگر دوست ندارید از رمز عبور اکانت گوگل استفاده کنید می‌توانید یک کد جدید برای کروم‌بوک در نظر بگیرید.

به احتمال زیاد تا مدتی دیگر این قابلیت به صورت عمومی در اختیار همه قرار می‌گیرد  و می‌توان بدون مشکل از آن استفاده کرد.

منبع:دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر