اخبار بازی ها

رشد ۱۰۰۰ درصدی بازی های موبایل ایرانی طی ۵ سال گذشته؛ اشتغالزایی هوشمند با افزایش پهنای باند

رشد 1000 درصدی بازی های موبایل ایرانی طی 5 سال گذشته؛ اشتغالزایی هوشمند با افزایش پهنای باند

با افزایش سرعت اینترنت و گسترش پوشش سراسری اینترنت نسل سوم و چهارم در سراسر کشور، بازی سازهای ایرانی هم فرصت خودنمایی بیشتری پیدا کردند و توانستند کسب و کار موفقی داشته باشند.

بنا به آمار منتشر شده از سوی مرکز پژوهشی DIREC، وابسته به بنیاد ملی بازی های رایانه ای، تعداد بازی های موبایلی ساخته شده در آخرین سال دولت دهم ۱۵ بازی بود اما این رقم در سال ۹۵ به ۱۵۱ بازی رسیده که این یعنی رشدی بیش از ۱۰۰۰ درصد.

برداشته شدن دیوار بزرگ تحریم ها از سر راه بازی سازان ایرانی اتفاق بسیار خوشایندی است که منجر به رشد یک بازار بالقوه در داخل ایران خواهد شد. با رفع تحریم ها نه تنها به روزترین تجهیزات و فناوری ها در اختیار ما قرار می گیرد، بلکه فرصتی خواهیم داشت برای رشد و ارائه محصولات به صورت بین المللی.

چندی پیش بود که کمپانی Unity از کاهش تحریم های خود علیه با کاربران ایرانی خبر داد و حالا ایرانی ها هم می توانند از یکی از پر طرفدارترین موتورهای بازی سازی استفاده کنند.

با این حال، افزایش اشتغالزایی با مقابله در برابر فناوری روز و استقبال از تحریم ها امکان پذیر نیست. باید دید که دیدگاه رئیس جمهور آتی ایران در قبال افزایش پهنای باند، اشتغالزایی هوشمند، فناوری های جدید و تحریم های کمرشکن چیست و بازی سازی در ایران چه تاثیری از این دیدگاه خواهد گرفت.

منبع:دیجیاتو

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر