اخبار بازی ها

تاکنون شصت میلیون واحد از کنسول پلی استیشن ۴ به‌فروش رسیده است

با گذشت سه سال از عرضه‌ی جهانی کنسول پلی استیشن ۴، کنسول نسل هشتمی سونی همچنان به رکوردشکنی و فروش خوب در بازارهای مختلف ادامه می‌دهد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت سونی به‌تازگی گزارش مالی خود برای سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است که این گزارش، شامل میزان واحدهای فروخته شده از کنسول پلی استیشن ۴ در دوازده ماه اخیر نیز می‌شود. با نظر گرفتن گزارش جدید این شرکت که نشان از فروش بیست میلیون واحدی این کنسول در سال اخیر دارد، تعداد کنسول‌های فروخته شده از سال ۲۰۱۳ تاکنون به میزان ۶۰ میلیون واحد رسیده است. پیش از این در سال‌های مالی ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به‌ترتیب ۷.۵، ۱۴.۸و ۱۷.۷ میلیون واحد از کنسول به‌فروش رسیده بود. همچنین بدون در نظر گرفتن فروش پلی استیشن ۴ اسلیم، پلی استشین ۴ پرو و واقعیت مجازی، شرکت سونی انتظار دارد در سال ۲۰۱۷ هجده میلیون واحد از این کنسول بفروش برسد.

با رسیدن به این آمار، میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ در بازه‌ی زمانی مشابه، نسبت به کنسول پلی استیشن ۲ بیشتر بوده است. همچنین اگر این روند تا ماه مارس ادامه داشته و آمار فروش این کنسول به ۷۸ میلیون واحد برسد، می‌توان امیدوار بود که این کنسول توانایی پیشی گرفتن از کنسول پلی استیشن ۳ با میزان فروش ۸۵ میلیون واحد در کمتر از پنج سال را دارد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، بخش گیمینگ شرکت سونی یکی از بخش‌های موثر در رسیدن به موفقیت‌های کنونی این شرکت بوده است، زیرا این بخش در سال گذشته ۱۳۵.۶ میلیارد ین سود داشته که بالاترین آمار از سال ۱۹۹۸ بوده است. PlayStation Network نیز به تنهایی ۷۱۵ میلیارد دلار درآمد داشته که این میزان از درآمد ۴۸۹ میلیارد ینی شرکت نینتندو در سال گذشته بیشتر بوده است.

با این‌حال، نباید فراموش کرد که شرکت سونی عملکرد خوب کنسول خود در فروش را مدیون عرضه‌ی عناوین با کیفیت است که این روند با انتشار Crash Bandicoot: N-Sane Trilogy و Uncharted: The Lost Legacy ادامه دار خواهد بود.

منبع:دنیای بازی

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر