مقالات وردپرس

ذخیره کردن اطلاعات فرم تماس با ما در Data base

یکی از دغدغه های همیشگی وبمستران پاسخ دادن به ایمیل های ارسالی کاربران است که بایستی توسط افراد مختلف در سایت بررسی گردد. برای مثال ایمیل های ارسالی به بخش حسابداری و مالی، پشتیبانی و مدیریت را باید تمامی این افراد اجازه دسترسی به خواندن ایمیل ها را داشته باشند. از طرفی هم شاید نتوان  به تمامی این افراد دسترسی به ایمیل مورد نظر را داد. پس راه چاره چیست ؟ در این مطلب افزونه ای را به شما معرفی میکنیم تا با استفاده از آن بتوانید ایمیل های ارسالی کاربران از طریق افزونه Contact form7 را در دیتا بیس ذخیره کنید تا سایرین هم به آنها دسترسی داشته باشند.

در گذشته مطلبی با عنوان فرم ساز contact form7 را به همراه آموزش ویدیویی منتشر کردیم که در آن آموزش کامل کار با افزونه داده شده بود. در این پست میخواهیم افزونه Contact Form 7 – Database Extension رو معرفی کنیم. این افزونه با قابلیت های فراوان و امکان تنظیم دسترسی ها و تنظیمات مختلف بر روی قسمت های مختلف آن یکی از بهترین افزونه ها برای ذخیره اطلاعات فرم تماس با ما در داخل دیتابیس است.

ذخیره اطلاعات فرم در دیتابیس

با نصب این افزونه منویی به منوی پیشخوان وردپرس شما اضافه میشود که به شما اجازه کنترل و بررسی محتوای ایمیل های ارسالی از سوی کاربران را میدهد. همچنین این افزونه قابلیت این را دارد که به شما خروجی در قالب فایل اکسل و دیگر فرمت های رایج از اطلاعات موجود در دیتابیس را بدهد.

خروجی گرفتن در فرمت اکسل از اطلاعات دیتایس

برای خروجی گرفتن از اطلاعات این افزونه شما میتوانید به قسمت پایگاه داده فرم تماس بروید و در آن قسمت از منوی آبشاری بالای صفحه گزینه Excel CSV را انتخاب کنید و بر روی دکمه صادر کردن کلیک کنید تا فایل مورد نظر بر روی کامپیوتر شما دانلود شود. همچنین میتوانید از همان منوی آبشاری گزینه های دیگری مانند صفحه HTML و فایل هایی نظیر JSON و Google Spread Sheets را انتخاب کنید.در صورتی هم که با نمایش فایل خروجی گرفته شده به صورت اکسل مشکل دارید میتوانید مطلب رفع مشکل نمایش فایل های پشتیبان در اکسل را بخوانید.

excel-hamyarwp

در صورتی هم که بخواهید تنظیمات بیشتر و پیشرفته تری را بر روی فایل خروجی مورد نظر خودتان اعمال کنید میتوانید از طریق قسمت کد کوتاه اقدام به خروجی گرفتن بکنید.

short-code-hamyarwp

منبع : همیار وردپرس

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر