دنیای سرعت

مزدا٣ ٢٠١٧ هوشمندتر و جذاب‌تر از همیشه

MAZDA 3 2017

MAZDA 3 2017

مدل ٢٠١٧ مزدا ٣ در بازار خانگی اش یعنی ژاپن، با عنوان مزدا اکسلا (Axela) شناخته می شود که تعدادی ویژگی جدید دارد.

مانند سایر مزداهای نسل جدید، سازندگان تلاش کرده اند تا آخرین ورژن مزدا ٣ را بر اساس فلسفه توسعه انسان محور بسازند. آنها توجه خاصی به خصوصیت‌های انسان داشته‌اند و توانسته‌اند، احساس رضایت را در راننده و مسافرین ایجاد نمایند. این خودروی اسپورت جمع و جور، سهم زیادی از سیستم Jinba Ittai مزدا را خود اختصاص داده است. این سیستم، عبارت است از روش مزدا در یکی کردن راننده و خودرو که در واقع جزء اصول مهم در ساخت مدل مزدا MX-٥ roadster می‌باشد

MAZDA 3 2017

MAZDA 3 2017

مدل ٢٠١٧ مزدا ٣ آغازگر سیستم کنترل G-Vectoring (GVC) در دنیا می‌باشد. این اولین سیستمی است که کنترل یکپارچه موتور، تعلیق، شاسی و بدنه را فراهم می‌کند تا فاکتور Jinba-Ittai افزایش یابد. GVC قادر است تورک موتور را تغییر داده و بار هر چرخ را بهینه سازد و دقت هندلینگ را بالا ببرد تا در هر شرایطی بتوان نرم‌تر رانندگی کرد. ورژن دیزل این مدل مزدا دقت رانندگی بالاتری دارد که پاسخ‌دهی شتاب دهنده را افزایش می‌دهد. همچنین در این مدل از یک نو‌آوری برای کاهش ضربه موتور دیزل استفاده شده (کنترل طبیعی فرکانس صدا) تا ارتعاشات را در سه رنج بحرانی مستهلک نماید. به طور همزمان از یک تکنولوژی دیگر هم برای کاهش صدا (نرم کننده طبیعی صدا) در تمام موتورهای دیزل استفاده شده است.

MAZDA 3 2017

MAZDA 3 2017

کابین مزدا ٣ جدید کاربردی‌تر شده است، برای مثال یک صفحه فعال و رنگی با کیفیت شرایط رانندگی را نمایش می‌دهد. استفاده از این صفحه نمایش بسیار ساده است و راننده بدون نیاز به اینکه نگاهش را از جاده منحرف کند، می‌تواند با آن ارتباط برقرار نماید. علاوه بر اینها مزدا قابلیت فرماندهی چرخ‌ها را نیز بهبود بخشیده است. در بیرون نیز، طراحی هاچبک و فست بک آن ظاهری محکم، قوی و کم ارتفاع دارد.

تجهیزات پیشرفته و ایمنی آن برای جلوگیری از تصادفات شامل پشتیبانی از ترمزهای پیشرفته و هوشمند درون شهری می‌شود (SCBS پیشرفته). دوربین‌های حسگر و پیش رو آن جایگزین سیستم لیزر کنونی شده است، رنج سرعت را برای تشخیص سایر وسیله‌های نقلیه افزایش داده و توانایی تشخیص عابرین پیاده هم به آن اضافه گردیده است. مدل ٢٠١٧ مزدا با چراغ‌های اصلی LED و تطبیقی خود معرفی شده که پرتو قوی نور آن درخشندگی زیادی ندارد و چشم رانندگان وسایل نقلیه‌ای که از جلو به سمت شما می‌آیند را اذیت نمی‌کند. این چراغ‌ها علاوه بر حالت پرتو قوی، دارای پرتو ضعیف و حالت اتوماتیک هم می‌باشند.

MAZDA 3 2017

MAZDA 3 2017

مدل ٢٠١٧ مزدا ٣ قرار است در اواخر سال جاری وارد بازارهای اروپایی شود.خط تولید قدرت آن شامل سه موتور بنزینی SKYACTIV-G (یک SKYACTIV-G ١,٥ (١٠٠ PS) و دو SKYACTIV-G ٢.٠s (١٢٠ PS & ١٦٥ PS))  و دو موتور دیزلی SKYACTIV-D ١.٥ (١٠٥ PS) و SKYACTIV-D ٢.٢ (١٥٠ PS) می‌باشد. این موتورها به همراه یک گیربوکس شش سرعته SKYACTIV-MT دستی یا SKYACTIV-Drive اتوماتیک عرضه می‌شوند.

منبع : mashin.ir

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر