دنیای سرعت

توقف توسعه پورشه ۹۱۱ پلاگین هیبرید

سال‌هاست که شایعات مربوط به تولید نسخه‌ای الکتریکی یا هیبریدی از پورشه ۹۱۱ در گوشه و کنار دنیای مجازی منتشر می‌شود اما بالاخره یکی از مقامات رده‌بالای رسمی اعلام کرد نسخه‌ی الکتریکی شده‌ی این خودرو دیگر توسعه نمی‌یابد. طبق گفته‌های  August Achleitner رئیس توسعه‌ی خودروهای ۷۱۸ و ۹۱۱، توسعه‌ی ۹۱۱ هیبریدی در سال ۲۰۱۶ متوقف شده است.

توقف توسعه پورشه 911 پلاگین هیبرید

او این مطلب را در مصاحبه با کار اند درایو و در خلال صحبت درباره‌ی یک میلیونی شدن پورشه ۹۱۱ اعلام کرده است. او گفت در ابتدا این خودروی پلاگین هیبریدی قرار بود به عنوان بخشی از نسل ۹۹۲ تولید شود و به لطف قوای محرکه‌ی هیبریدی خود خودرویی کم‌مصرف بود.

توقف توسعه پورشه 911 پلاگین هیبرید

توقف توسعه پورشه 911 پلاگین هیبرید

اما در نهایت این پروژه به خاطر پیشی گرفتن معایب نسبت به مزایا لغو شد. Achleitner به وزن اضافه‌ی خودرو به خاطر سخت‌افزار بیشتر اشاره کرده و این موضوع می‌تواند باعث تأثیر منفی روی پرفورمنس و هندلینگ خودرو شود. همچنین تولید این خودرو نسبت به نمونه‌های معمولی گران‌تر از آب درآمده و در کل باعث اثر منفی روی سود کمپانی می‌شود.

توقف توسعه پورشه 911 پلاگین هیبرید

همچنین نگرانی‌هایی درباره‌ی استقبال از این نوع خودرو وجود داشته زیرا خانواده‌ی ۹۱۱ قبلاً هم بسیار بزرگ و پرجمعیت بوده و از سویی در این کلاس خودرویی افراد زیادی به دنبال نسخه‌های الکتریکی شده نیستند؛ به عبارت دیگر شاید تقاضای مناسبی برای چنین خودرویی وجود نداشته باشد.

این مدیر پورشه در انتها نگفت که آیا توقف توسعه‌ی ۹۱۱ پلاگین هیبرید به معنی تولید مدل کاملاً الکتریکی می‌باشد یا خیر.

توقف توسعه پورشه 911 پلاگین هیبرید

در نهایت باید گفت سدان ۴ درب کاملاً الکتریکی میژن E برای تولید در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ آماده می‌شود و به عنوان اساس دیگر خودروهای پورشه که فاقد پیشرانه‌ی احتراق داخلی هستند عمل خواهد کرد. گفته می‌شود مدل‌های کاین و پانامرا از جمله نامزدهای دریافت قوای محرکه‌ی الکتریکی هستند.

منبع:پدال

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر