دنیای سرعت

مسابقات موتوجی‌پی تمام الکتریکی در سال ۲۰۱۹

رئیس شرکت Dorna که مالک حقوق تجاری مسابقات موتو جی پی است می‌گوید سری مسابقات موتورسوار تمام الکتریکی می‌تواند در سال ۲۰۱۹ برگزار شود.

مسابقات موتوجی‌پی تمام الکتریکی در سال 2019

قوای محرکه‌ی الکتریکی جا پای خود را مسابقات جهانی باز کرده‌اند و نشانه‌ی بارز آن مسابقات جهانی فرمول E است؛ اما این موضوع هنوز در زمینه‌ی مسابقات موتورسواری نمودی عینی نداشته است.

مسابقات موتوجی‌پی تمام الکتریکی در سال 2019

البته Carmelo Ezpeleta رئیس Dorna در خلال صحبت با موتوراسپورت گفت که سری مسابقات تمام الکتریکی برای موتو جی پی ۲۰۱۹ و با ۵ مسابقه برنامه ریزی شده است.
او گفت:

این پروژه بسیار پیشرفته است. احتمالاً در سال ۲۰۱۹ چندین مسابقه‌ی تمام الکتریکی موتو جی پی را در اروپا خواهیم داشت. ما قبلاً ۴ پیشنهاد از برندها داشته‌ایم. تمامی موتورها یکسان خواهند بود و مسابقات حداقل در ۱۰ دور برگزار خواهند شد.

موضوعی که وجود دارد این است که تعدادی از تیم‌های مستقل موتو جی پی در صورت تمایل برای شرکت در مسابقات باید تضمین‌های مناسب را از سوی ۴ برند سازنده دریافت کنند. این برندها قبلاً در پیشنهاد خود گفته‌اند که تأمین ۱۸ موتورسیکلت را بر عهده خواهند گرفت.

مسابقات موتوجی‌پی تمام الکتریکی در سال 2019

خود موتورسیکلت‌ها مطابق انتظار به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت خواهند رسید و رئیس Dorna خواهان این است که با استفاده از پانل‌های خورشیدی بتوان موتورسیکلت‌ها را شارژ کرد.

منبع:پدال

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر