دنیای سرعت

کیت توربوی جدید BBR برای مزدا میاتا

مزدا میاتای کوچک و چابک شاید نیازی به قدرت اضافی نداشته باشد اما کیت توربوی جدید شرکت BBR توجه ما را به خود جلب کرده است. متخصصان تیونینگ مزدا پکیج مرحله‌ی اول توربو را برای نسل کنونی MX-5 تدارک دیده‌اند. این کیت قدرت خودرو را به ۲۴۸ اسب بخار و گشتاور آن را به ۳۲۰ نیوتون متر می‌رساند.

کیت توربوی جدید BBR برای مزدا میاتا

BBR می‌گوید این تغییرات باعث می‌شود شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت خودرو تنها به ۵ ثانیه برسد و البته سقف سرعت خودرو به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. در تست‌هایی که قبلاً توسط موتور ترند صورت گرفته بود مزدا میاتا کلاب توانسته بود در ۶ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد.

کیت توربوی جدید BBR برای مزدا میاتا

کیت توربوی مزدا میاتا دربردارنده‌ی توربوشارژر توئین اسکرول جدیدی است که در منیفولد توئین اسکرول سفارشی BBR قرار گرفته است. از دیگر قطعات اختصاصی می‌توان به حفاظ گرمایی فیبر کربنی توربوشارژر، سیستم القای K&N و پکیج نرم‌افزار ECU ویژه‌ای اشاره کرد که باعث بهبود جرقه‌زنی و مصرف سوخت شده و کالیبراسیون آن برای عملکرد بهتر دوباره انجام شده است. بسیاری از قطعات یاد شده به رنگ مشکی بوده و شبیه قطعات کارخانه‌ای هستند.

کیت توربوی جدید BBR برای مزدا میاتا

BBR برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ پکیج توربو را روی میاتا بکار برده بود. در آن زمان شاهد استفاده از سوپرشارژر و توربوهای تک اسکرول بودیم. نهایتاً توربوهای توئین اسکرول در میاتا مورد استفاده قرار گرفتند و باعث افزایش راندمان و پاسخ خودرو شدند.

مدیر ارشد BBR در کنفرانسی خبری گفته است: “با رد کردن تمامی روش‌های القایی دیگر، تست‌های داینو و جاده‌ای گسترده‌ی ما ثابت کرد که انتخاب توربوشارژر توئین اسکرول با فشار پایین که توانایی مهار اگزوز را افزایش می‌دهد بهترین راه‌حل است. این سیستم به خوبی با طراحی اسکای اکتیو G هماهنگ بوده و شاهد آن نیز خروجی گیرایی است که خودرو نشان می دهد.”

این پکیج که در میاتاهای جدید از جمله RF در دسترس است به‌صورت جهانی فروخته می‌شود. این سیستم را در آمریکا می‌توان از طریق توزیع‌کننده‌ی انحصاری BBR یعنی Flyin’ Miata خریداری کرد. بهای این سیستم در وب‌سایت شرکت ۵۶۹۵ دلار قید شده که باعث افزایش حداقل ۷۰ اسب بخاری قدرت خودرو می‌شود.

منبع:پدال

 

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر