دنیای سرعت

گران ترین موتور سیکلت جهان

میجوال تایپ وان (Midual Type 1) یک موتورسیکلت بسیار خاص و دست‌ساز است که تازه در سال ۲۰۱۶ تولید آن آغاز می‌شود. سازنده فرانسوی این موتورسیکلت تنها ۳۵ دستگاه از آن را خواهد ساخت که قاعدتاً با قیمت گزاف آن بیش از این هم با مشکل فروش مواجه خواهد شد.
در قلب این موتورسیکلت، یک موتور تخت بوکسر ۱۰۳۶ سی‌سی دو سیلندر قرار دارد. این موتور ۱۰۴ اسب بخار نیرو و ۱۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. سبک قرارگیری موتور که به صورت طولی قرار گرفته بسیار جالب توجه است. این در حالی است که موتورهای V شکل یا بوکسر در سایر موتورها به صورت عرضی نصب می‌شوند. بنابراین عرض موتورسیکلت افزایش نیافته است. سیستم روغن‌کاری این موتور که توسط روغن خنک می‌شود نیز منحصر به فرد می‌باشد و از دو رادیاتور روغن برای این منظور همراه با روغن‌کاری موتور استفاده می‌شود.

گران‌ترین موتور سیکلت جهان+عکس

شاسی این موتور نیز به‌صورت مونوکوک و از جنس آلومینیومی است. این شاسی به صورت ریخته‌گری و یک تکه ساخته شده و محصول هوافضای فرانسه و حاصل هزاران ساعت کار طراحی و توسعه است.
برخلاف بسیاری از موتورسیکلت‌های گران قیمت، سواری با میجوال راحت و آسان به نظر می‌رسد. کیفیت ساخت آن یادآور بنتلی کانتیننتال است. و همانند یک کالای صنایع دستی پر رمز و راز می‌ماند که کار زیادی روی آن صورت گرفته باشد.
از آنجا که به اندازه قیمت یک خانه باید برای این موتور پول بپردازید، طیف وسیعی از سفارشی سازی نیز برای آن مهیا خواهد بود. به عنوان مثال ۴۵ نوع چرم برای روکش‌های مختلف آن قابل انتخاب می‌باشند. یا می‌توانید آن را با هر رنگ و نقشی که دوست داشته باشید سفارش دهید.

گران‌ترین موتورسیکلت جهان+عکس

خوب سؤال نهایی این است که چه کسانی خریدار این موتور خواهند بود؟ قطعاً کسانی که ۲ میلیون دلار بابت یک هایپرکار می‌پردازند، برای دست به جیب شدن و یک خرید ۱۸۵ هزار دلاری هم دستشان نخواهد لرزید.

منبع : اقتصاد ایران

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر