دنیای سرعت

معرفی لکسوس LC 500h با پیشرانه‌ای هیبریدی

lexus lc 500h

lexus lc 500h

شرکت خودروسازی لکسوس پس از معرفی نسخه استاندارد لکسوس LC 500 در نمایشگاه خودرویی دیترویت حدود دو ماه پیش، حالا می‌خواهد نسخه‌ای هیبریدی از این خودروی خاص لکسوس را در نمایشگاه بین المللی ژنو ۲۰۱۶ با نام جدید LC 500h و اطلاعات تکمیلی بیشتر معرفی کند.
بنابر گزارشات بعمل آمده در این خصوص، شرکت خودروسازی لکسوس عنوان کرده که پیشرانه هیبریدی بکار رفته در این خودروی اسپرت، متشکل از پیشرانه‌ای ۳٫۵ لیتری شش سیلندر در کنار موتوری قدرتمند الکتریکی است که به ترتیب پیشرانه درون سوز ۳٫۵ لیتری می‌تواند قدرتی ۳۰۸ اسب بخاری (۲۳۰ کیلووات) و موتور الکتریکی هم قدرتی ۲۱۷ اسب بخاری (۱۶۲ کیلووات) را تولید کند، ولی با ترکیب شدن دو نیروی تولیدی این پیشرانه‌ها، قدرتی ۴۷۰ اسب بخاری (۳۵۰ کیلووات) بدست می‌آید که می‌تواند شتابی صفر تا صد کمتر از ۴ الی ۵ ثانیه را برای این خودروی اسپرت لکسوس رقم بزند.
در ادامه شرکت خودروسازی لکسوس افزود که با این پیشرانه هم قدرت تولیدی مورد نیاز را حفظ کرده و هم از طرفی دیگر توانسته به بهبود بهره‌وری انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده زیست محیطی کمک کند.

lexus lc 500h

lexus lc 500h

منبع : خودرو بانک

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر