دنیای سرعت

لامبورگینی Huracán Spyder مدلی برای لذت بیشتر از رانندگی

شرکت ایتالیایی NOVITEC TORADO در زمینه تقویت ماشینهای اسپورت تخصص دارد و با تغییراتی که در بدنه این خودروی دونفره فوق العاده ایجاد کرده، آن را بیش از پیش آئرودینامیک و بهینه نموده است.

یکی از زیباترین تجربههای سواری، لذت بردن از تابستان در یک ماشین اسپورت روباز است. NOVITEC TORADO نمونه سفارشی شده جدیدی را از لامبورگینی Huracán معرفی کرده است که در نوع خود منحصر به فرد است. این شرکت ایتالیایی در زمینه تقویت ماشینهای اسپورت تخصص دارد و با تغییراتی که در بدنه این خودروی دونفره فوق العاده ایجاد کرده، آن را بیش از پیش آئرودینامیک و بهینه نموده است.

lamborghini huracan spyder

lamborghini huracan spyder

با وجودی که ورژن سوپرشارژ Huracán قدرتی در حدود ۸۶۰ اسب بخار دارد، همچنان در مرحله توسعه میباشد. در حال حاضر سیستم اگزوزهای اسپورت NOVITEC TORADO با یا بدون شیرهای پروانه ای کنترل شونده در دسترس میباشند. در خط تولید این محصول امکانات بسیار لوکسی برای فضای داخلی پیش بینی شده است که در صورت درخواست مشتری قابل نصب میباشند.

lamborghini huracan spyder

lamborghini huracan spyder

خاص نمودن خودروهای منحصر به فرد، سالها است که تخصص طراحان گروه NOVITEC میباشد. حالا حتی یک کیت جداگانه NOVITEC TORADO نیز برای بهبود حالت آئرودینامیکی خودرو در نظر گرفته شده است. میتوان اجزای این کیت را به صورت اختیاری به رنگ کربن خالص سفارش داد که البته این امکان برای تمام مدلهای خودرو از جمله کوپه، وجود دارد.

lamborghini huracan spyder

lamborghini huracan spyder

این خودروی روباز دو نفره وقتی لباس NOVITEC TORADO را به تن میکند، اسپورت تر به نظر میرسد و ظاهری ورزشی به خود می گیرد. علاوه بر اینها، نتایج تستهای پیچیده تونل باد، نشان میدهد که ویژگیهای آئرودینامیکی آن هم بهینه شده است. طراحان یک اسپویلر جدید جلو، یک تیغه مرکزی در جلو و بالهای کناری که به ضربه گیرها متصل هستند را طراحی کرده اند. یکی از ایدههای جدید NOVITEC TORADO طراحی مقر مخصوص بدنه است که داکتهای هوایش در چپ و راست، نیروی لیفت بیشتری را از روی محور جلو برمیدارد. به این ترتیب هندلینگ و ثبات خودرو، مخصوصا در سرعتهای بالا بهبود چشمگیری مییابد. کربنی که روی آیینه بغلها را پوشانده است، تاثیر چشمگیری بر ظاهر مسابقهای آن داشته.

lamborghini huracan spyder

lamborghini huracan spyder

یکی از قسمتهای خیره کننده طراحی NOVITEC TORADO، rocker پنلها هستند، که گذار بسیار مناسبی را بین کمان چرخهای عقب و جلو ایجاد کردهاند و باعث کاهش اغتشاش هوا در طرفین خودرو میشوند. علاوه بر این به Huracán Spyder ظاهری خوابیده و درخشان تر میدهند. در نمای عقب هم آپگرید اسپورتتری انجام شده است، حالت دیفیوزر و لبه اسپویلر عقب در تونل باد مورد بازبینی قرار گرفتهاند تا از لحاظ آئرودینامیکی بهینه گردند. یک ایرفویل بزرگ هم برای Spyder در نظر گرفته شده که میتوانید آن را جداگانه سفارش دهید.

lamborghini huracan spyder

lamborghini huracan spyder

چرخها چیزهایی هستند یک ماشین را به چیزی که واقعا هست، تبدیل میکنند. NOVITEC TORADO چرخهای دستسازی که با تکنولوژی بالای ریختهگری ساخته شدهاند را به شما پیشنهاد میکند. پنج جفت پره جداگانه که به روی لبه خارجی رینگ ختم می شوند، ظاهری منحصر به فرد را به این ماشین اسپورت ایتالیایی میبخشد. ترکیب رینگ اینچی جلو و اینچی در عقب به نوعی بر ظاهر گوهای شگل لامبورگینی تاکید میکند.
فنرهای اسپورت NOVITEC TORADO ارتفاع خودرو را حدود میلی متر کاهش داده است، به این ترتیب با پایینتر آمدن مرکز جرم خودرو، هندلینگ هم کمی بهتر خواهد شد. به زودی برای تمام مدلهای Huracán یک سیستم تنظیم ارتفاع نیز فراهم خواهد شد.

lamborghini huracan spyder

lamborghini huracan spyder

همچنین موتور سوپرشارژر و فوق العاده قوی NOVITEC TORADO هنوز در حال تغییر و توسعه است. حداکثر قدرت خروجی این موتور ۸۶۰ اسب بخار حداکثر تورک آن ۹۶۰ نیوتون متر است. یکی از اجزاء ضروری برای این ورژن قدرتمند از Huracán در حال حتضر در دسترس است: سیستم اگزوز اسپورت NOVITEC TORADO که میزان قدرت تحویل داده شده را بهینه مینماید. این شرکت همچنان در حال ساخت قسمت دیگری برای سیستم اگزوز هستند، شیرهای پروانهای قابل کنترل که به شما اجازه کنترل صدای اگزوز را تنها با فشار یک دکمه خواهد داد. در خصوص جنس مواد استفاده شده در سیستم اگزور هم باید گفت که NOVITEC TORADO از تنوع زیادی استفاده کرده است. به غیر از استیل ضد زنگ، مشتری میتواند ورژن بسیار سبک INCONEL را انتخاب کند که در مسابقات فرمول ۱ از آن استفاده میشود. در نتیجه این انتخاب علاوه بر کاهش وزن خودرو، قدرت خروجی موتور نیز بهینه خواهد گشت.

منبع : mashin.ir

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر