دنیای سرعت

S٥٠٠ کابریوله، بنزی غرورآفرین و لذت‌بخش

mercedes benz s class

mercedes benz s class

همه‌ی ما حتی تنها با استناد به مقالات و عکس‌های موجود می‌توانیم یک مرسدس بنز رویایی را به خوبی تصور و قضاوت کنیم… هر آنچه از یک S٥٠٠ میتوان توقع داشت یا شاید بیشتر، در این مدل برآورده شده است.

این چیزی است که من اسمش را کشتی می‌گذارم!

mercedes benz s class

mercedes benz s class

دقیقاً. این مرسدس بنز S٥٠٠ کابریوله جدید است و این هم اولین سفر ما با آن در بریتانیا با رانندگی دست راستش.

آیا ظاهر تروتمیزی دارد؟

mercedes benz s class

mercedes benz s class

بله٬ مثل یک کشتی بزرگ و خوش فرم که مستقیم به سمت هدف  می‌رود.

واقعا جزء کلاس S قرار دارد؟

بله. مغلوب تکنولوژی شدن ساده است. فقط باید راحت باشی و خودت را در آغوش گرم و دستهای توانای آن رها کنی تا به سرزمین‌های آفتابی برسی.

mercedes benz s class

mercedes benz s class

سرزمین‌های آفتابی؟ مگر در بریتانیا با آن رانندگی نکردید؟

قبول! یک روز خاکستری در نواحی شمالی بود. اما احساسش هیچ فرقی نداشت.دستگیره‌های گرمایشی یا نسیم گرمی که به آرامی به پشت گردنت می‌وزدو یک آپشن بی‌نظیر صندلی‌های گرمایشی عقب. این ماشین ویژگی‌های یک خودروی کروکی (کانورتبل) را کاملاً جدی گرفته است؛ و وقتی هوا زیادی تیره و تار است٬ می‌توانی سقف را بالا بدهی و کلا فراموش کنی که این یک کانورتبل است.

mercedes benz s class

mercedes benz s class

پس صندلی‌های عقب باید حسابی بادخور باشد

شاید٬ بالاخره هر وقت در بزرگراه باشی موهایت به هم میریزد. اما ما این را دوست داریم و با رانندگی بی‌دغدغه احساس راحتی می‌کنیم. آدم‌بزرگ‌ها البته بیشتر نگران تنگی جا هستند تا به هم خوردن سرووضعشان. کابریوله هم مثل کوپه فاصله‌ی محورهای عقب و جلویش ۹۰ میلیمتر کمتر از مدل‌های دیگر کلاس S است.

mercedes benz s class

mercedes benz s class

‌رانندگیش هم مثل کشتی است؟

مثل یک کشتی خوش ساخت بر فراز جاده‌های ناجور بریتانیا حرکت می‌کند. واقعا ماشین دوست داشتنی است. آنقدر هم سیستم کنترلش قوی هست که بتوانی با سرعتی که موتور توربو دوقلوی ۷/۴ لیتری V٨ با ۴۵۵ اسب بخار کنار بیایی.

اما قیمتش ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار پوند است. بهتر نیست به جای آن یک AMG بخریم؟

خب دو تا AMG بالاتر از این وجود دارد. AMG S٦٣ با موتور V٨ و S٦٥ با موتور V١٢ اما صفر تا صد این سه خودرو تنها نیم ثانیه اختلاف دارد. AMG ها تعلیق خشک‌تری دارند و به اندازه‌ی این نرم نیستند.

mercedes benz s class

mercedes benz s class

پس به جای آن S۵۰۰ را آپگرید کنم؟

احتمالاً. بعضی از آپشن‌های ایمنی که حتی برای یک کلاس A هم باید استاندارد باشد٬ اینجا جزو آپشن‌ها است. مثل هشدار نقطه‌ی کور. پس موقع خرید گزینه‌ی پکیج کمک راننده  (Driving Assist) را  با قیمت ۲۵۸۰ پوند انتخاب کن تا هشدار نقطه‌ي کور را داشته باشی. به علاوه‌ی دوربین‌های ۳۶۰ درجه و خیلی چیزهای دیگر. با ۲۸۶۰ پوند دیگر چراغ‌های جلو را با ۴۷ قطعه از جواهر سواروفسکی تحویل میگیری که به قول خودشان «چراغ‌های جلو با طبیعت منحصر به‌فرد خودرو هماهنگ می‌شود.»

خب٬ این مدل S کمی به درد خودنمایی می‌خورد. اما حتی اگر چنین سلیقه‌ای نداری می‌توانی مطمئن باشی وقتی یکی از آنها را می‌بینی آدم‌های داخلش دارند لذت می‌برند. البته حق دارند چون ماشین بسیار فوق‌العاده‌ای است.

منبع : mashin.ir

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر