دنیای سرعت

آئودی تا سال ۲۰۲۰ سه خودروی برقی می‌سازد

audi

audi

آئودی هم پروژه‌های خودش برای خودروهای برقی را با جدیت پیش می‌برد و امیدوار است بتواند تا سال ۲۰۲۰ سه مدل خودروی برقی داشته باشد. همچنین این خودروساز می‌خواهد یک شرکت زیرمجموعه تاسیس کنند تا روی ماشین‌های خودران کار کند.

«روپرت استدلر»، مدیر ارشد این شرکت به رویترز گفت که حرکت آئودی به سمت خودروهای برقی نتیجه‌ مستقیم رسوایی آلایندگی است که گریبان شرکت مادرش فولکس واگن را گرفته بود.

استدلر هیچ اطلاعاتی از خودروهای جدید نداد، اما گفت که یکی از آنها خودروی کامپکت کوچک خواهد بود. برای این که فضای کافی برای وسایل نقلیه جدید فراهم شود، بعضی از مدل‌های قدیمی‌تر این شرکت توقف تولید می‌شوند که احتمالا ماشین دو در A3 جزو آنها خواهد بود.

به این ترتیب، یک تولیدکننده برتر دیگر هم تمرکز بر ماشین‌های برقی و خودران بیشتر می‌شود، احتمالا این موضوع توجه‌ها را کمی از وسایل نقلیه خودران تسلا دور می‌کند.

استدلر گفته: «هدف ما یک ماشین رباتی است که شاید حتی به فرمان یا پدال هم نیاز نداشته باشد، بنابراین برای ترافیک شهری ایده‌آل است.»

آئودی همچنین خودروهای پیل سوختی را که سوخت هیدروژن استفاده می‌کنند، آزمایش می‌کند، اما فکر نمی‌کند که حداقل تا سال ۲۰۲۰ ایستگاه‌های شارژ کافی برای این خودروها وجود داشته باشد.

منبع : دیجی کالا مگ

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر