تحلیل بازی ها

تحلیلگران:نسل بعدی پلی‌استیشن در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد

تحلیلگران:نسل بعدی پلی‌استیشن در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد

براساس نظر تحلیلگران مدت زمان زیادی تا عرضه نسل بعدی از سیستم‌های پلی‌استیشن طول نخواهد کشید. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

روزنامه وال استریت اخیراً در گزارشی به نقل از یکی از تحلیلگران گروه «مکواری کپیتال سکوریتیز» (Macquarie Capital Securities) به نام «دامیان تانگ» (Damian Thong) اعلام کرد:

انتظار می‌رود که شرکت سونی در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ اقدام به انتشار نسل بعدی پلی‌استیشن نماید.

گرچه پیش‌بینی تحلیلگران همیشه به واقعیت تبدیل نخواهد شد اما گزارشگر روزنامه وال استریت در توییتر به این موضوع اشاره کرد که آقای تانگ همان تحلیلگری است که پیش‌بینی صحیحی را در مورد دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و اسلیم کرده بود. این موضوع مطمئناً به پیش‌بینی انجام شده اعتبار می‌بخشد گرچه باز هم می‌توان تمام آن را یک احتمال خواند. تاکنون هیچ بیانیه رسمی از سوی شرکت سونی در ارتباط با چنین موضوعی منتشر نشده است. پلی‌استیشن ۴ نه ماه پیش از عرضه معرفی شده بود، این در حالی است که صحبت از دو کنسول پلی‌استیشن ۴ اسلیم و پلی‌استیشن ۴ پرو به ترتیب در مدت زمان یک هفته و دو ماه از زمان حضورشان برروی قفسه فروشگاه‌ها شروع شده بود.

صحبت از ارائه سیستم جدیدی در آینده نزدیک می‌تواند بدلیل زیر سوال بردن هایپ موجود برای کنسول قدرتمند شرکت مایکروسافت یعنی پروژه اسکورپیو باشد که با توجه به مشخصات سخت افزاری اعلام شده آن مسلماً دارای قدرتی بیش از پلی‌استیشن ۴ پرو خواهد بود و عرضه آن مسلماً برروی فروش پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو تاثیر گذار خواهد بود گرچه باید به این نکته نیز توجه داشت که کنسول شرکت سونی بطور معمول در رقابت با کنسول شرکت مایکروسافت دارای فروش بیشتری بوده است و باید دید که در زمان انتشار سخت افزار جدید چه اتفاقی روی خواهد داد.

در گزارش روزنامه وال استریت بطور دقیقی اعلام نشده است که علت پیش‌بینی آقای تانگ از ارائه سیستم جدیدی در سال ۲۰۱۸ چیست، سیستمی که می‌تواند پلی‌استیشن ۵ نامیده شود. پروژه اسکورپیو در اواخر سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد و اگر قرار باشد در کمتر از یکسال شاهد ارائه کنسول جدید پلی‌استیشن باشیم، به ناچار عرصه مقایسه آن‌ها نیز ایجاد خواهد شد. پروژه اسکورپیو یک نسخه ارتقا یافته از اکس‌باکس وان است که قابلیت اجرای کلیه بازی‌های اکس‌باکس وان و صدها بازی اکس‌باکس ۳۶۰ را دارا است، اگر شرکت سونی بخواهد در حدود یکسال دیگر اقدام به انتشار نسل جدید کنسول‌های خود نماید، آیا این کنسول قادر خواهد بود که بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را اجرا کند؟ یا با طیف محدودی از عناوین برروی این کنسول مواجه خواهیم بود؟ این یک سوال کلیدی است که هنوز پاسخی برای آن در اختیار نداریم.

شرکت سونی هنوز نظری در مورد این پیش‌بینی ارائه نکرده است.

منبع:دنیای بازی

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر