تحلیل بازی ها

Battlefield 1 در مقابل Call of Duty: Infinite Warfare : طلوع خلاقیت | کدامیک بهترند؟

همانطور که می دانید هر دو بازی Call of Duty و Battlefield در این ماه معرفی شدند و هر دو نیز ایده های روشنی برای ماه اکتبر و نوامبر امسال تدارک دیده اند. در حالی که Call of Duty: Infinite Warfare ظاهرا ما را به صد سال آینده می برد و باید در فضا جنگ کنیم، Battlefield 1 ما را به صد سال گذشته می برد ، جنگی که باعث شکل گیری الان دنیای ما شده است و ریشه هاتی عظیمی دارد. حال اینکه آینده نیز چالش برانگیز است ، اینکه قرار است ما به کجا برویم ؟

                                                                                  Battlefield 1

Battlefield 1 تازه دیروز معرفی شد و ما در آن شاهد مبارزاتی بر روی زمین ، هوا و دریا هستیم. به قول سازندگان ، این مسئله درست مثل سنگ کاغذ قیچی می مونه که در این سه محیط خلاصه شده است . جنگ جهانی اول ، دوره ای است که در اکثر بازی های ویدیویی شاهد آن بوده ایم و دلیلی آن هم مشخص است : جنگ های سنگر به سنگر و با این سبک همیشه در بازی های ویدیویی دلنشین تر هستند .

Battlefield 1 در مقابل Call of Duty: Infinite Warfare : طلوع خلاقیت | کدامیک بهترند؟

Battlefield 1 این دوره ی تاریخی را به گونه ای خاص متصور شده. شما آن را در کوه های آلپ ، صحراهای عربستان نیز دنبال خواهید کرد. یکی از تغییرات مهمی که در بخش تک نفره ی بازی رخ داده که آن را در سری های قبل ندیدیم ، همان محیط سندباکس مانند نقشه های چند نفره است که بسیار مورد تاکید سازندگان می باشد . این رویکرد مخالف آن چیزی است که در سری های قبل کمپینِ Battlefield دیده ایم. ولی این المان بیشتر موقع ها در بخش کمپین Call of Duty دیده شده بود و همانطور که می دانید با موفقیت چندانی هم رو به رو نگشت.

Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare رویکردی مخالف بازی دایس را دنبال می کند ، ولی با حفظ مضمون همان محیط های عظیم و درگیری که در قبل نیز شاهد آنها بوده ایم. در این عنوان جدید به جای کوه های آلپ و صحراهای عربستان ، بازی در فضا و محیط های فرازمینی دنبال می شود و حتی شما مبارزات فضایی را نیز تجربه خواهید کرد.

Battlefield 1 در مقابل Call of Duty: Infinite Warfare : طلوع خلاقیت | کدامیک بهترند؟

در اینجا با انفجارهای بی وقفه و بی امان ، پلت های دراماتیک و همچنین سقوط از آسمان خراش های عظیم که استعاره ای مشترک با Battlefield است. امسال Call of Duty مطمئنا همانند اژدهایی دو سر خواهد بود ، چرا که The Legacy Edition بازی Infinity Warfare با نسخه ی ریمستر Call of Duty 4: Modern Warfare همراه است و مطمئنا مورد توجه طرفداران قرا خواهد گرفت.

نکته ی آخر اینکه این بازی شاید رو به روی هم نباشند و در کنار هم یک تاریخ را به تصویر میکشند ، تاریخی که وجود ما در آن ریشه خواهد دواند و به طور قطع جزیی از آن خواهیم شد…

تنوع در هر دو بازی مطمئنا چشمگیر است و همچنین گزینه هایی مختلفی پیش رو می باشد. هر دو خلاقیت دارند و هر دو متفاوتند. راستی شما کدام را انتخاب می کنید ؟ Infinity Warfare یا Battlefield 1 ؟

منبع:بازی تک

 

درباره نویسنده

پیمان ساعی

ارسال نظر