تحلیل بازی ها

۱۴ بازی مورد انتظار در پاییز ۲۰۱۶ از دید گیم اینفورمر

۱۴ بازی مورد انتظار در پاییز ۲۰۱۶ از دید گیم اینفورمر

“به قلم Brian Shea از وبسایت Gameinformer با اندک تصرف”

باور کنید یا نه، فصل تابستان رو به پایان است. تا آغاز رسمیِ بازی های فصل پاییز کم تر از یک ماه زمان باقی مانده است. با شروع این فصل، همچنان که بازی سازها، ناشران، و پخش کننده های بازی چشم به تعطیلات آخر سال می دوزند، سلسله ی انتشار بازی ها نیز با شور و شوق آغاز می شود. مانند همیشه، بازی های بسیاری برای انتخاب کردن در شلوغ ترین فصل سال وجود دارد، اما ما تعداد آن ها را به ۱۴ عنوان که بیش از بقیه مورد انتظار هستند محدود خواهیم کرد.

برای مدوَن کردن این مقاله، ما این فصل از دنیای گیم را به سه ماه سپتامبر، اُکتبر و نوامبر تقسیم کرده ایم. متاسفانه این بدان معناست که عناوین مورد انتظاری مثل World of Warcraft: Legion در World of Warcraft: Legion August 30، ۹ شهریور و South Park: The Fractured But Whole December 6، ۱۶ آذر در این لیست جای نخواهند گرفت. با همراه باشید با ۱۴ بازی مورد انتظار و برجسته ی پاییز امسال. اگر فکر می کنید اثری جای مانده است، انتخاب های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

Destiny: Rise of Iron (تاریخ September 20 مصادف با ۳۰ شهریور)

شوتر بسیار محبوب استودیوی بانجی “Bungie” بعد از عرضه اولین افزونه ی خود “The Taken King” باز می گردد. علاوه بر محتوای جدید و امکانِ افزایشِ سطحِ بیشتر، Rise of the Iron دارای Artifact های جدید، یک Raid تازه، و قابلیت Private Match یا مچ های آنلاین خصوصی در مُد PvP خواهد بود. امیدواریم که این بخش های جدید طرفداران پَر و پا قرصِ بازی را راضی کند.

 

NBA 2K17 (تاریخ September 20 مصادف با ۳۰ شهریور)

سال هاست که NBA 2K یک سر و گردن از رقیب خود NBA Live بالاتر است. اما حتی فراتر از این، NBA 2K فرانچایزی است که دیگر عناوین ورزشی خود را با آن می سنجند. کارهای ۲K تقریبا همیشه عالی است و می توان امسال هم شاهد یک نسخه خوب از این فرانچایز بود.

 

FIFA 17 (تاریخ September 27 مصادف با ۶ مهر)

به عنوان پرفروش ترین فرانچایز ورزشیِ تاریخ، FIFA 17 مدت هاست که به لطف گیم پلی بسیار خوب و امکانات و محتوای مناسب، پی در پی موفقیت بوده است. امسال اما، این سری با معرفیِ یک Career Mode تازه با نام the Journey می خواهد خود را یک قدم دیگر جلو ببرد، مُد جدید که به نظر می رسد قرار است یک طیف جدید به طرفداران این فرانچایز اضافه کند.

 

Forza Horizon 3 (تاریخ September 27 مصادف با ۶ مهر)

جشنواره ی Horizon امسال باز خواهد گشت، اما این بار بازی به صورت جهان باز “Open World” در محیط های وسیع استرالیا جریان دارد. این بازی که بیشتر حالت Arcade دارد چند سالی است که در کنار سری اصلی Forza یعنی Motorsport که یکی از برجسته ترین شبیه سازهای رانندگی است عرضه می شود و در نسخه های گذشته نشان داده که همیشه لانچ بسیار قوی و خوبی داشته است. هیچ نشانی از این که در نسخه جدید، این روند بخواهد افتی داشته باشد وجود ندارد. پس می توان منتظر یک عنوان فاخر دیگر از سری Forza بود.

 

Paper Mario: Color Splash (تاریخ October 7 مصادف با ۱۶ مهر)

سری دوست داشتنیِ Paper Mario طی عمر ۱۵ ساله ی خود، چندین و چند فُرم مختلف را تجربه کرده است. در نسخه Color Splash بازیکنان یک سیستم مبارزه ی منحصر بفرد خواهند داشت که بر اساس کارت ها و آیتم هایی است که جمع می کنند. با شوخ طبعی و نوستالوژیِ بکر و دست نخورده ای که سری با آن شناخته می شود،  به نظر می رسد که Paper Mario: Color Splash یکی از مورد انتظار ترین انحصاری های Wii U باشد.

 

Gears of War 4 (تاریخ October 11 مصادف با ۲۰ مهر)

Gears of War 4 یعنی پیشرفت و ارتقا بازی در عین حفظ ارتباط با گذشته و ریشه های این فرانچایز. هر زمان که توانسته ایم بخشی از این بازی را تجربه کنیم، نسبت به قبل بیشتر و بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته ایم. احتمالا شما هم موافق هستید که نمایش های اخیر این بازی واقعا جذاب به نظر می رسند و امسال باید با یک انحصاری قوی از مایکروسافت طرف باشیم.

 

Battlefield 1 (تاریخ October 21 مصادف با ۳۰ مهر)

با توجه به این که فرانچایزهای BF و COD طی چند سال گذشته بیشر روی جنگ های مُدرن تمرکز کرده اند، و سری ندای وظیفه و چندین عنوان دیگر بیشتر به داستان هایی که در آینده رُخ می دهد روی آورده اند، جنگ های زمان گذشته که در حقیقت ریشه ی خلق این فرانچایزها بودند نیز به نظر می رسد که کم کم رو به فراموشی باشند. جنگ جهانی اول نیز شدیدا زیر سایه ی جنگ جهانیِ دوم پنهان مانده است. اما به نظر می رسد که “بتل فیلد ۱” می خواهد این رویه را تغییر دهد.

 

Civilization VI (تاریخ October 21 مصادف با ۳۰ مهر)

یکی از تحسین شده ترین استراتژی های تاریخ اکتبر امسال با تغییراتی باز خواهد گشت. این بار تمام شهرهای سرزمین در یک شاخه محدود نمی شوند، این باعث می شود تراکم شهرنشینی در نقشه بهتر و گسترده تر به نظر برسد، همچنین  آپشن های لازم برای مدیریت شهر اکنون مستقیما از طریق نقشه قابل دسترسی هستند. تا ۲۱ اکتبر خواهیم دید که نسخه جدید از اثر آقای Sid Meier چگونه خواهد بود.

 

The Last Guardian (تاریخ October 27 مصادف با ۶ آبان)

بالاخره این بازی عرضه خواهد شد! TLG تقریبا یک دهه است که توسط آقای فامیتو اوئدا و تیمش در دست ساخت قرار دارد، و از زمان اولین معرفیِ اش در E3 2009 بارها و بارها تاخیر خورده است. برای تجربه ی جدیدترین اثر از تیمی که شاهکارهایی چون ICO و Shadow of the Colossus را خلق کرده است، دیگر نمی توان صبر کرد.

TitanFall 2 (تاریخ October 28 مصادف با ۷ آبان)

هنگام ساخت و معرفی بازی، تایتان فال قرار بود تاثیری اساسی روی فروش کنسول Xbox One داشته باشد. البته نتیجه کار عنوانی بسیار خوب و قابل توجه از کار درآمد، اما نتوانست به آن System Seller دراماتیکی تبدیل شود که EA و Microsoft انتظارش را داشتند. اکنون با بخش تک نفره و همین طور پیشرفت هایی که در بخش چند نفره ی بازی حاصل شده است، نسخه ی جدید برای پلتفرم PS4 نیز عرضه خواهد شد. باید دید با تغییراتی که در این نسخه رخ داده است، نتیجه ی کار چه خواهد بود.

 

Call of Duty: Infinite Warfare (تاریخ November 4 مصادف با ۱۴ آبان)

در حالی که بلتفیلد ۱ قرار است به گذشته برود، این نسخه از سری COD نیز سراغ آینده رفته است، آن هم آینده ی خیلی دور! بعد از نسخه های اخیر یعنی Advanced Warfare ساخته استودیویSledgehammer  که در آینده ای نزدیک جریان داشت، و Black Ops III از استودیوی Treyarch، اکنون بازی جدید استودیوی Infinity Ward به جنگ های بیرون از مرزهای سیاره خواهد رفت و سربازان قرار است در میان ستاره ها بجنگند! تغییراتی که در گیم پلی اِعمال شده قرار است تجربه ی ما از بزرگترین فرانچایز شوتر در تاریخ را متحول کند. آیا واقعا چنین اتفاقی خواهد افتاد؟ هرچند بعید به نظر می رسد، اما باید منتظر بود و دید.

Dishonored 2 (تاریخ November 11 مصادف با ۲۱ آبان)

از زمان معرفیِ بازی جدید استودیو Arkane تا بحال، Dishonored 2 یکی از مورد انتظار ترین بازی های ما بوده است. تا این جا که همه چیز عالی به نظر می رسد، اکنون کاراکتر امیلی “Emily” قابل بازی خواهد بود و نیروهای جدیدی که با خود به بازی می آورد، به بازیکنان اجازه می دهد تا برای پیشبُرد هر مرحله ابتکار عمل بیشتری داشته باشند. بی صبرانه منتظریم تا خود را در دنیای دیوانه وار این بازی غرق کنیم و ببینیم که استودیوی سازنده بازی از سال ۲۰۱۲ تا کنون چه پیشرفت هایی کرده است.

 

Pokemon Sun and Moon ( تاریخ November 18 مصادف با ۲۸ آبان)

با حفظ جایگاه بزرگ این فرانچایز از دو دهه ی پیش تا کنون، خصوصا به لطف Pokemon Go که این روزها حسابی سر و صدا کرده است، شرکت نینتندو امیدوار است که از توجهی که اکنون دوباره و بیش از پیش به این عنوان جلب شده استفاده کند و تمام هیجانات را به سوی نسخه جدید از سری اصلی یعنیPokemon Sun and Moon هدایت کند. این بازی گیمرها را به سرزمین Aloa می برد، مکانی که بر اساس جزایر هاوایی طراحی شده است، و واضح است که سازندگان سری توجه خاصی به این گونه تِم ها دارند. از کاراکترهای جدید که با الگو گرفتن از قلعه های شنی طراحی شده اند گرفته تا طراحیِ دوباره ی هیولاها و موجودات بازی، Sun and Moon قول داده تا چیزهای تازه ای برای دیدن و کشف کردن داشته باشد. چه بهتر که این وعده عملی شود و بتوان مانند گذشته از این بازی لذت برد.

 

Final Fantasy XV (تاریخ November 29 مصادف با ۹ آذر)

 نوامبر امسال بالاخره به عرضه ی FF XV خواهیم رسید. با توجه به این که آقای تاباتا کرگردانیِ این نسخه را بر عهده دارد، طرفداران سری امیدوارند که بعد از سال ها تجربه ی پُر افت و خیز و متناقضِ نسخه های مختلف بازی، دوباره بتوانند مانند گذشته به این فرانچایز بزرگ ایمان بیاورند. تا بحال آن چه که از بازی دیده و تجربه کرده ایم بسیار مثبت بوده است، در نتیجه می توان امیدوار بود که این آرزو بالاخره محقق شود.

منبع: پردیس گیم

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر