تحلیل فیلم های سینمایی

باکس آفیس ۱۹ آذر : پیروزی آسان ۱۵۵ میلیونی برای Rogue One در صدر

Rogue One

چیزی که از قبل برای هفته ی ابتدایی اکرانِ Rogue One مشخص بود ، پیروزیِ بی چون و چرای اون بود و فقط گمانه زنی بر سر میزان این فروش و موفقیت بود و بالاخره هفته ای دیگر و بریم بررسی کنیم ببینیم این هفته در باکس آفیس چه گذشته است…

 در حالی که کسی پیش بینی نمیکرد Rogue One بتونه رکورد Star Wars: The Force Awakens رو بشکنه ، باز هم اولین اسپین آف Star Wars شروع قوی و و فروش خوبی رو داشت و با ۱۵۵ میلیونی که در هفته ی اول بدست آورد پر قدرت در صدر قرار گرفت تا با رسیدن به مرز ۳۰۰۰ میلیون در فروش جهانی نیز پیشتاز باشه و دومین فیلم پر فروش تاریخ ماه دسامبر بعد از The Force Awakens بشه و راه رو برای دیگر اسپین آف های پیش رو باز کنه.

دیگر تازه اکرانی این هفته Collateral Beauty بوده که فروش نسبتا ضعیف ۷ میلیونی رو تونست بدست بیاره تاWill Smith بدترین تجربه ی فروش تاریخ بازیگری خودش رو هم تجربه کنه و در رده ی چهارم باکس آفیس این هفته قرار بگیره. فیلمی که بودجه ی ساخت اون ۳۶۶ میلیون بوده است و شاید بتونه امید داشته باشه تا در فروش جهانی حداقل بودجه ی فیلم رو بازگردونه!

اما فیلمهای منتقد پسند Manchester by the Sea  که با در اختیار گرفتن سالن سینمای بیشتر در جدول خودش رو بالا کشیده و با ۴٫۲ میلیونی که فروش کرد به ۱۴ میلیون رسید و La La Land نیز با فقط ۲۰۰۰ سالن سینما به فروش ۵٫۳ میلیونی رسید و Fences نیز با اکران محدودی که داشته ۱۲۸,۰۰۰۰ دلار در لوس آنجلس و نیویورک فروش کرد.

هفته گذشته این هفته نام فیلم فروش هفتگی فروش کلی بودجه
۱ Rogue One: A Star Wars Story ۱۵۵,۰ ۲۹۰,۵ ۲۰۰
۱ ۲ Moana ۱۱,۶ ۲۹۰,۵
۲ ۳ Office Christmas Party ۸,۴ ۶۶,۳ ۴۵
۴ Collateral Beauty ۷,۰ ۱۱,۶ ۳۶
۳ ۵ Fantastic Beasts and Where To Find Them ۵,۰ ۷۱۷,۴ ۱۸۰
۷ ۶ Manchester by the Sea ۴,۱ ۱۴,۵
۱۵ ۷ La La Land ۴,۰ ۱۶,۵ ۳۰
۴ ۸ Arrival ۲,۷ ۱۳۷,۱ ۴۷
۵ ۹ Doctor Strange ۲,۰ ۲۲۸,۲ ۱۶۵

منبع:آریا فیلم

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر