تحلیل فیلم های سینمایی

باکس آفیس ۱۰ آبان : شکست Inferno

inferno-sidse-babett-knudsen-tom-hanks-650x474

هالووین هم رسما از راه رسید و فیلم مناسبتیه Boo! A Madea Halloween در دومین هفته اکران خودش باز هم فروش خوبی داشت و تونست Inferno تازه از راه رسیده رو شکست بده و در صدر باقی بمونه…

Inferno که سومین قسمت از سری فیلمهای The Da Vinci Code و Angels & Demons است با فروش ۱۵ میلیونی حریف ۱۶٫۷ میلیونِ هفته دوم Boo! A Madea Halloween نشد و به رتبه دوم بسنده کرد و این در حالیست که پیش بینی میشد فروشی ۲۰-۳۰ میلیونی داشته باشد و اما چه میشه کرد ، گویا دوره ی چنین فیلمهایی در آمریکا به پایان رسیده است و مردم آنچنان علاقه نشون نمیدن و جالب است که بدونید فروش فیلم در چین عالی بوده مجموع فروش جهانی این فیلم تاکنون ۱۳۰ میلیون بوده و خود کمپانی Sony هم به ماجرا واقفه و بودجه ی این قسمت رو نصف قسمتهای قبل قرار داده.

Inferno دومین شکست فروش کارگردان Ron Howard است بعد از In the Heart of the Sea و زمانی وی فیلمهای خوبی همچون A Beautiful Mind و Apollo 13 را روی پرده داشت و شاید بخت بد وی است که با هالوین و Boo! A Madea Halloween همزمان شد و خیلی ها اصلا به سینما نرفتند ، بالاخره باید گردن یکی بندازیم دیگه!

اما هفته آینده Doctor Strange هم فروش آمریکاش شروع میشه و  فروش جهانی اون از این هفته آغاز شده و همین الان ۸۶ میلیون فروش داشته و هنوز نیمی از کشورها اکران خودش رو شروع نکردند.

بازم برگردیم آمریکا ، Jack Reacher: Never Go Back هم با ۹,۵ میلیون در رده ی سوم و The Accountant  با ۸٫۴ میلیون در رده ی چهرم قرار گرفتند و در نهایت ترسناک Ouija: Origin of Evil با ۷٫۱ میلیون در رده ی پنجم جای گرفت.

این هفته نام فیلم فروش هفتگی فروش کلی بودجه
۱ ۱ Boo! A Madea Halloween ۱۶,۶ ۵۲,۰ ۲۰
۲ Inferno ۱۵,۰ ۱۴۷,۷ ۷۰
۲ ۳ Jack Reacher: Never Go Back ۹,۵ ۹۳,۸ ۶۰
۴ ۴ The Accountant ۸,۴ ۸۱,۹ ۴۴
۳ ۵ Ouija: Origin of Evil ۷,۰ ۴۳,۷ ۹
۲ ۶ The Girl on the Train ۴,۲ ۱۱۵,۱ ۴۵
۵ ۷ Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children ۳,۹ ۲۴۳,۴ ۱۱۰
۷ ۸ Keeping Up with the Joneses ۳,۳ ۱۵,۸
۶ ۹ Storks ۲,۷ ۱۶۱,۴ ۷۰

منبع:آریا فیلم

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر