تحلیل فیلم های سینمایی

باکس آفیس ۸ شهریور :صدرنشینی Don’t Breathe کم بودجه

Don't Breathe

Don’t Breathe

شاید شما هم با دیدن تریلر فیلم ترسناک Don’t Breathe از موفقیت این فیلم در اولین هفته اکران تعجب زده نشید! در دورانی که فیلمهای کم بودجه و ترسناک در سینمای آمریکا خوب گل کرده اند و فروش خوبی دارند و پیش از این نیز فیلم Lights Out رو در بالای جدول داشتیم که اون هم آمار قابل قبولی رو داشت.

در باکس این هفته ، Don’t Breathe اولین هفته ی اکران خودش رو با فروش خوبِ ۲۶٫۱ میلیون در حالی که پیش بینی فروش ۱۱ میلیونی اون میشد ، پشت سر گذاشت که حتی از فیلم قبلی کارگردان موفق اون یعنی Fede Alvarez که بازسازی Evil Dead بود و سال ۲۰۱۳ با فروش هفته اول ۲۵٫۷ میلیون اکران شد هم پرفروش تر بود. فیلمی با بودجه ی ۱۰ میلیونی و با آمار نقدهای مثبتی که برای اون نوشته شده و تونست به صدرنشینی سه هفته ایه Suicide Squad هم پایان بده تا با فروش ۱۲,۱ میلیون در رده ی دوم قرار بگیره که البته از Batman v Superman: Dawn of Justice ای که فقط دو هفته صدرنشین بود عملکرد بهتری هم داشت.

از تازه اکرانی های دیگر این هفته Mechanic: Resurrection است که نمیشه گفت توقع بیشتری از اون میرفت فقط تونست ۷٫۵ میلیون فروش کنه که نزدیک به رقم قسمت اول در سال ۲۰۱۱ یعنی فروش ۱۱٫۴ میلیونی بوده و به رده ی پنجم باکس آفیس این هفته بسنده کرد.

 

هفته گذشته این هفته نام فیلم فروش هفتگی فروش کلی بودجه
۱ Don’t Breathe ۲۶,۱ ۲۸,۰ ۹٫۹
۱ ۲ Suicide Squad ۱۲,۱ ۶۳۵,۹ ۱۷۵
۴ ۳ Kubo and the Two Strings ۷,۹ ۲۷,۶ ۶۰
۲ ۴ Sausage Party ۷,۶ ۸۸,۷ ۱۹
۵ Mechanic: Resurrection ۷,۵ ۱۳,۶
۵ ۶ Pete’s Dragon ۷,۲ ۷۶,۲ ۶۵
۳ ۷ War Dogs ۷,۲ ۴۲,۶
۸ ۸ Bad Moms ۵,۷ ۹۵,۴ ۲۰
۷ ۹ Jason Bourne ۵,۲ ۳۴۷,۸ ۱۲۰

منبع:آریا فیلم

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر